Главная Упрощенный режим Описание

Базы данных


Статті з періодичних видань та збірок іноземними мовами- результаты поиска

Вид поиска

Область поиска
 Найдено в других БД:Книги (6)Статті з періодичних видань та збірок (6)Документи на електронних носіях (2)Документи про Рівненщину (7)Рівненщина: Минуле і сьогодення (5)
Формат представления найденных документов:
полный информационныйкраткий
Отсортировать найденные документы по:
авторузаглавиюгоду изданиятипу документа
Поисковый запрос: (<.>A=Чайка, О.$<.>)
Общее количество найденных документов : 8
Показаны документы с 1 по 8
Сигли бібліотек за посиланням
1.

Вид документа : Однотомное издание
Шифр издания : 81/С481
Заглавие : Слов’янський вісник : Збірник наукових праць. Вип.8 : Філологічні науки
Выходные данные : Рівне: РІСКСУ, 2009
Колич.характеристики :205 с
Цена : Б.ц.
ББК : 81
Содержание : Мотиваційна модель "матеріал - вибір" в посудних номінаціях англійської та української мов/ Д.О Аладько; 3-7. До питання про статус національного і культурного у мові/ А.М Архангельська. Формування жаргонізмів у молодіжному середовищі/ Н.І Ашиток. O funkcjonowaniu nieoficjalnych nazw osobowych w wojewodztwie lubelskim/ Magdalena Baranska. Концептуалізація душі в українській мовній картині світу/ Л.А Бісовецька. Особенности обучения инностранных студентов переводу языковых единиц разных уровней/ Т.Г Гебре. Українська, російська та англосаксонська моделі особистості: лінгвокультурологічний аналіз/ І.О Голубовська. Семантичні інтерпретації денотативного компонента у фразеологізмах зі значенням побажання в німецькій та українській мовах/ Н.Б Головіна. Зоонімний та фітонімний компоненти у структурі українських та англійських замовлень/ І.М Гренджа. Інкорпоровані учасники предметних кольороназв: семантична роль контрагент/ О.В Деменчук. О некоторых особенностях обучения аудированию на подготовительном факультете/ Н.В Ермоленко. Вживання дієслова у метонімічному значенні/ Т.В Іванюк. Семантико-етимологічні особливості фразеологічних одиниць з топонімним компонентом в англійській мові/ І.Ф Заваринська. Національно-культурна вербалізація фразеологічної мікросистеми ''напої'' (на матеріалі німецької та української мов)/ Р.О. Каракевич. Відапелятивні неофіційні антропоніми в англійській, німецькій та українській мовах/ В.В Катернюк. Концептуалізація метафор з бінарною семантикою в англійській, українській та російській мовах/ А.В Корольова. Поняття комунікації у контексті антропологічної парадигми в мовознавстві/ І.Р Корольов. Словники стійких порівнянь у сучасній лексикографії/ О.П Левченко. Національно-специфічне у зменшувально-пестливих та збільшувально-згрубілих похідних української і польської мов/ А.А Лучик. Дискусійний статус називного уявлення у сучасній лінгвістиці/ Н Новохатська. Архетипні символи як компоненти побажань в українській, російській та болгарській мовах/ Л.О Павловська. Образ "дурного" в національно-мовних картинах світу /на матеріалі паремій української, російської, англійської та італійської мов// Ю.О Письменна. Асоціативне поле концепту чистий в англійській та українській мовах/ С.С. Потапчук. Лінгвокультурологічна специфіка чеських народних прикмет/ Т.А Погрібна. Проблемність як один із способів реалізації комунікативного підходу у навчанні словацької мови/ Л.М Таборовець. Маскулінна домінанта мотиваційних ознак денотата "шлюб" (на матеріалі англійської, польської,чеської і української мов)/ О.В Харлай. Обрядові номінатеми довесільного циклу на позначення знаків згоди / відмови на шлюб в українській, англійській та португальській мовах/ О.І Чайка. Назва держави Україна в контексті етнічної моделі світу/ Т.Г Юрчук. РОобота над интонационными конструкциями /из опыта преподавания русского языка как иностранного на начальном этапе обучения// С.М Яцюк.
Найти похожие

2.

Вид документа : Статья из сборника (однотомник)
Шифр издания : 81/С481
Автор(ы) : Чайка О.
Заглавие : Обрядові номінатеми довесільного циклу на позначення знаків згоди / відмови на шлюб в українській, англійській та португальській мовах
Место публикации : Слов’янський вісник : Збірник наукових праць. Вип.8 : Філологічні науки. - Рівне: РІСКСУ, 2009. - С. 185-192 (Шифр 81/С481-402400)
ББК : 81
Предметные рубрики: Мовознавство
фывфывфыв (''Своб.индексиров.''): порівняння--фразеологія
Найти похожие

3.

Вид документа : Однотомное издание
Шифр издания : 81.21/М 741
Заглавие : Мовна картина світу слов’ян і культура. Т.1
Выходные данные : Люблін - Рівне, 2010
Колич.характеристики :199 с
Цена : Б.ц.
ББК : 81.21
Содержание : Идиоматика в языковой картине мира/ Н. Алефиренко; Николай Алефиренко. Этнические особенности русской, украинской и китайской национально -языковых картин мира: сопоставительный аспект/ И. Голубовская; Ирина Голубовская. Про деякі аксіологічно марковані концептосфери у мові традиційної народної культури (на матерыалі польської, української, російської та білоруської мов у зіставленні з англійською)/ О. Тищенко; Олег Тищенко. Гендерный аспект компаративных фразеологических единиц/ Е. Левченко; Елена Левченко. До питання про ставлення граматичної категорії роду: взаємодія концептуальної і мовної картин світу/ А. Архангельська; Алла Архангельська. Художественный текст в свете задач когнитивной лингвистики/ А. Камалова; Алла Камалова. Засоби референціювання інтенсифікації в мовних картинах світу українців, росіян і поляків/ А. Лучик; Алла Лучик. Римовані конструкції в народній загадці/ А. Мойсієнко; Анатолій Мойсієнко. Семантична деривація одиниць, мотивованих хворобою овець "ценуроз" в українській, білоруській та польській мовах/ М. Жуйкова; Маргарита Жуйкова. Когнитивная природа загадки в парадигмальном пространстве современной лингвистики/ Е. Селиванова; Елена Селиванова. Postac Swietego Mikolaga w folklorze polskim i wschodnioslowianskim/ A. Bielak; Agata Bielak. Мифологические предтавления в системе фитонимов восточнославянских и польского языков/ М. Малоха; Мирослава Малоха. Системно-структурні особливості сновидінь (на матеріалі англійської та української мов)/ І. Гренджа; Ірина Гренджа. Етнокультурні номінації на позначення дошлюбних стосунків в англійській, польській, чеській та українській мовах/ О. Харлай; Оксана Харлай. Архетипи-символи в семантиці обрядовоі номінації/ О. Чайка; Оксана Чайка. Семантико-прагматичний потенціал чеських народних прикмет як складової календарно-паремійної моделі світу/ Т. Погрібна; Тетяна Погрібна. Мир наизнанку: карнавализация идеи справедливости/ С. Воркачев; Сергей Воркачев. Нормативная и культурная концептуализация грязи в паремиологическом фонде английского и украинского языков/ С. Потапчук; Светлана Потапчук. Репрезентация эмоциональных концептов в германских и славянсих языках: сопоставительный аспект/ О. Ромашина; Ольга Ромашина. Вербалізація концепту "багатство" засобами найменувань посуду в англійській та українській лінгвокультурах/ Д. Аладько; Дмитро Аладько. Концептуальные основания ономасиологических моделей/ С. Жаботинская; Светлана Жаботинская. Семантична реконструкція образу "чужого" у зіставно-типологічному висвітленні/ О. Пальчевська; Олександра Пальчевська.
Найти похожие

4.

Вид документа : Статья из сборника (однотомник)
Шифр издания : 81.21/М 741
Автор(ы) : Чайка О.
Заглавие : Архетипи-символи в семантиці обрядовоі номінації
Место публикации : Мовна картина світу слов’ян і культура. Т.1. - Люблін - Рівне, 2010. - С. 120-124 (Шифр 81.21/М 741-826832)
ББК : 81.21
Предметные рубрики: Мовознавство /лінгвістика/
фывфывфыв (''Своб.индексиров.''): фольклор--порівняння
Найти похожие

5.

Вид документа : Статья из сборника (однотомник)
Шифр издания : 81.2(4 Укр)/Н34
Автор(ы) : Чайка О.
Заглавие : Економічні терміни-відповідники на позначення суб’єктів фінансово-господарської діяльності в англійській, німецькій та українській мовах
Место публикации : Наукові записки. Серія "Філологічна ". В.126. - Кіровоград, 2014. - С. 282-286 (Шифр 81.2(4 Укр)/Н34-162348)
ББК : 81.2(4 Укр)
Предметные рубрики: Мова англійська
фывфывфыв (''Своб.индексиров.''): порівняння
Найти похожие

6.

Вид документа : Однотомное издание
Шифр издания : 81.2(4 Укр)/Н34
Заглавие : Наукові записки. Серія "Філологічна ". В.126
Выходные данные : Кіровоград, 2014
Колич.характеристики :606 с
Цена : Б.ц.
ББК : 81.2(4 Укр)
Содержание : Особливості відтворення характеристик англійського інфінітиву українською мовою/ Н. Абабілова. Макрокорпорація нового словника субстандартної лексики української та англійської мов/ К. Бондаренко. Структурні особливості та специфіка перекладу термінології підмови інформаційних технологій (на матеріалі англійських та українських стандартизованих текстів корпорації google)/ О. Бондаренко. Теоретичні аспекти застосування трансформації присудка у перекладі з англійської мови українською/ О. Великодська. Стилістичний аспект відтворення персоніфікації в іспансько-українському перекладі/ Н. Гомон. Термінометафори на позначення урівноважувальних механізмів у романських та слов’янських мовах: перекладацький аспект/ О. Государська. Психоаналіз і переклад (німецько-російсько-українські паралелі)/ М. Дорофєєва. Особливості перекладу і тлумачення відіменникових дериватів на позначення чоловіків у середньоверхньонімецькій мові/ О. Карасенко. До питання перекладу термінів кримінального права з німецької мови українською: зіставний перекладознавчий аналіз/ Д. Касяненко. Калькулювання термінів маркетингу у континуумі процесу запозичення: німецько-український аспект/ Н. Коваленко. Переклад французьких фітонімів: культорологічний аспект / В. Куликова. Сучасна німецька терміносистема туризму в перекладацькому аспекті/ Н. Лалаян. Відтворення національно-культурної специфіки порівнянь в англо-українському прозовому перекладі/ Т. Олійник. Навчання перекладу термінології фахового німецькомовного тексту/ О. Романенко. Українські історико-військові реалії в в англомовних виданнях/ М. Сливка. Відмінність між планом вираження і планом змісту вигуків в українській та німецькій мовах/ В. Тесля. Проблеми перекладу англійських сталих дієслівно-субставних сполучень/ О. Федоренко. Економічні терміни-відповідники на позначення суб’єктів фінансово-господарської діяльності в англійській, німецькій та українській мовах/ О. Чайка. Некоторые типы трудностей английского словоупотребления при переводе научных текстов конференций/ Н. Чепелюк. Особливості передачі англійських юридичних термінів україською мовою/ А. Шишко. Англійські етноніми та етнофобізми в аспекті перекладу/ Л. Ярова. Перекладність німецькомовних теологічних текстів у теоретико-теологічному дискурсі/ Н. Білоус. Особливості англо-українського перекладу пісень в анімаційних фільмах/ Т. Давидюк. Особливості відтворення заголовків англомовної прози у "Літературно-науковому вістнику"(1898-1932)/ А. Пастернак. Особливості відтворення значень форм умовного способу дієслова при перекладі англомовних економічних текстів/ В. Польщикова. Постать Анни-Галі Горбач в українсько-німецькому художньому перекладі/ О. Шум. Функционирование обиходно-разговорных субсистем в различных национальных вариантах и регионах немецкого языка/ Л. Копчук. Плюріцентризм на приклади німецької мови: лінгвальні та соціальні аспекти/ М. Кирилюк. Проблемы функционирования английского лингва франка в полиэтничном и поликультурном мире/ К. Мележик. Европейская разновидность английского языка, основные направления ее развития/ Н. Пожидаева. Фактори розвитку дивергентних рис в австрійському національному варіанті німецької мови/ О. Романенко. Особливості функціонування запозичених слів у складі сучасної німецької мови/ З. Бандурко. Особливості сучасної мовної ситуації в Австралії/ Ю. Верещак. Вплив арабської мови та культури на розвиток англійської медичної термінології/ М. Шумило.
Перейти к внешнему ресурсу https://www.cuspu.edu.ua/download/nz_2014_126.pdf
Найти похожие

7.

Вид документа : Статья из сборника (однотомник)
Шифр издания : 81.2(4 Укр)/Н34
Автор(ы) : Чайка О.
Заглавие : Проблема уніфікації термінів зобов’язального права в англійській, португальській та українській мовах
Место публикации : Наукові записки. Філологічні науки. В.137. - Кіровоград, 2015. - С. 232-236 (Шифр 81.2(4 Укр)/Н34-357757)
ББК : 81.2(4 Укр)
Предметные рубрики: Мова англійська
фывфывфыв (''Своб.индексиров.''): порівняльння
Найти похожие

8.

Вид документа : Однотомное издание
Шифр издания : 81.2(4 Укр)/Н34
Заглавие : Наукові записки. Філологічні науки. В.137
Выходные данные : Кіровоград, 2015
Колич.характеристики :652 с
Цена : Б.ц.
ББК : 81.2(4 Укр)
Содержание : О некоторых научных публикациях по английской лингвистике начала ХХI века/ М. Исаев. Основні тенденції розвитку та становлення стилістики у XVIII ст. в Німеччині/ Т. Токарєва. Квантитативні мероніми в німецькій та англійській мовах/ О. Материнська. Фразеологізми як засіб актуалізації мовної особистості героя ( матеріалі телесеріалу "Elementary") / І. Андрєєва. Особливості внутрішньої форми фразеологізмів з ключовими лексемами англ.FIRE, нім. FEUER та укр. ВОГОНЬ/ Я. Бечко. Фразеологізми у правовій лексиці англійської мови/ А. Ляшук. Особливості семантики фразеологічних одиниць з колоративним компонентом (на матеріалі англіської та української мов)/ О. Олійниченко. Явище зооморфізму в контексті народної лексики української та англійської мов (на матеріалі пам’яток XXI ст.)/ О. Пальчевська. Національно-культурна специіка зоонімів у латинських пареміях/ М. Петришин. Специфіка власних назв в укаїнській та німецькій мовах з точки зору типології/ О. Петрова. "misundestimate" - на шляху від оказіоналізму до неологізму/ О. Попова. Соціолінгвальні параметри англомовної актуалізації новітніх маркетингованих стратегій/ Л. Сандій. Інноваційні процеси у складі суспільно-політичної лексики української мови/ Я. Снісаренко. До питання про типологію фразеологічних трансформацій у німецькій мові/ С. Ганжело. Прикметники об’єктивної та суб’єктивної оцінки з семантичним компонентом "більше норми" в англійській та німецькій мовах/ К. Гріневська. Особливості функціонування одиниць ядерних мікрополів злам / urning - point лексико-семантичного поля криза в сучасній українській та англійській мовах (на матеріалі інформаційних інтернет-видань)/ Н. Засанська. Особливості фразеологізмів з компонентом "грошова одиниця" в сучасній німецькій мові та відображення в них національних рис характеру/ Л. Кіт. Просторово-кількісні прикметники на позначення "глибини" сучасній турецькій мові/ Т. Коваленко. Моделювання лексико-семантичного поля learning "навчання" в сучасній англійській мові/ Н. Костенко. Неологізми в лексиці "велосипедного туризму" ("cycling") "лижного туризму" ("skiing") та "пішохідного туризму" ("hiking")/ А. Литвин. Лінгвопрагматика неологізмів сфери екології у сучасній французькій мові/ Ю. Новіцька. Афіксальний потенціал німецьких термінів маркетингу/ С. Вовчанська. Внутрішня валентність в англійських композитах авіаційної галузі/ І. Гонта. До питання про основні способи термінотворення в англійській фінансовій терміносистемі/ О. Дуда. У корпусі французької будівельної термінології: лексико-семантична характеристика/ Ю. Кузнєцова. Явище багатозначності у фаховій мові торгівлі німецької та української мов/ А. Мороз. Структура англійських однослівних термінів, утворених префіксальним способом (на матеріалі "англо-українського словника пожежно-технічних термінів")/ Н. Рак. Національно маркована термінологія сучасного англомовного економічного дискурсу/ О. Ткачук-Мірошниченко. Проблема уніфікації термінів зобов’язального права в англійській, португальській та українській мовах/ О. Чайка. Термінологічна насиченість нормативно-правових документів (на матеріалі німецької та української фахових субмов ядерної безпеки)/ Л. Беспальченко. Семантична структура давньоанглійського кулінаронімікону як відображення примітивної картини світу/ Т. Підсікера. Словник, якому присуджена нагорода "Word Medal of Honor" of American Biographical Institute/ В. Зернова. Структурно-семантичні особливості назв емоційних явищ в англійській та українській мовах/ Н. Григоренко. Лексическая композиция: от Джери Чосера к Джону Мильтону/ Л. Дембовская. Параметри словотвірної парадигми дієслів динамічної просторової локалізованості з префіксом nad- в польській мові/ Л. Сегін. Дедемінувація в англійській та українській мовах/ О. Ситенко. Словники словотвірних гнізд української та англійської мов: принципи укладання/ Л. Рибачівська. Сучасні дериваційні процеси у царині німецької фразеології (на матеріалі публіцистичного дискурсу)/ О. Сардак. Основні параметри впливу серелньоанглійських північних діалектів а розвиток англійської мови/ О. Гирин. Англіцизми в соціально-стилістичній функції в українському тексті кінця ХХ - початку ХХІ ст./ О. Лапінська. Особливості використання англоамериканізму флілансер в українській та російській мовах початку ХХІ ст./ Т. Лелека. Лексичні відмінності британського та американського варіантів англійської мови у сфері туризму/ Ю. Матвіїв-Лозинська. Фонетичні й графічні особливості агліцизмів в іспанській мові-рецепторі/ Д. Кульбіда. Історія англо-ірландських лінгвокультурних контактів та їх періодизація/ Д. Полгородник. Специфіка об’єктивізації концепту страх у німецькій та українській лінгвокультурах: перекладацький аспект (на матеріалі твору П.Зюскінда "Das Parfum")/ К. Мізін. Взаємодія лексичних і граматичних показників часу в організації темпоральної карти німецькомовного офіційно-ділового дискурсу/ О. Бєлозьорова. Англійська мова як культурний універсум/ О. Дейчаківська. Оражение немецкой ментальности в юмористических произведениях Хорста Эверса/ Л. Букрєєва. Концептуальний аналыз природи "Лідера" (на матеріалі англомовного дискурсу)/ Л. Мармураш. Вербалізація концепту Ecologial Globalization в англомовному публіцистичному дискурсі/ Т. Петрінська. Прагматичний аспект вивчення паремій в англійській та німецькій мовах/ І. Постоленко. Структура концепту милосердя в американській/британській та українській/осійській лінгвокультурах: методологічний аспект/ О. Скриль. Номінативне поле концепту бізнес в англійській мовній картині світу/ Н. Старцева. Отражение языковой "наивной" картины мира эмоций в творческом мыслительном процессе (на материале русского и английского языков) / Р. Стеванович. Лнгвокогнітивна реалізація художнього концепту пропоцтво у творах Дж.Р.Р.Токіна/ Н. Четова. Вербалізація контуру концепту "Grown"/ О. Акіньшина. Графо-фонемні засоби стиліст ичної комбінаторики постколоніальних англомовних художніх текстів як спосіб актуалізації мовної картини світу/ Т. Ковалевська. Лінгвокультурологічний аналіз рекламного повідомлення косметичної продукції на лексичному рівні (на матеріалі японської мови)/ К. Кравець. Концепти британської мовної картини світу в аспекті міжетнічної взаємодії (на матеріалі англомоного мас-медійного дискурсу)/ Н. Лютянська. Оцінка авторської ги в англійських та німецьких кінорецензіях / У. Ляшенко. Евфемістична та дисфемістична вербалізація фрейму "Pregnamgy" в англомовній феміністичній прозі/ Л. Мосієвич. Релевантні кореляції бінарних концептів щедрість-скупість у концептних картинах світу британців, німців, українців і росіян/ О. Петров. Концепт fragrance: труктурні елементи та особливості актуалізації/ Т. Поклад. Розмаїття картин світу та їх відображення в англомовному дискурсі (на матеріалі новел О.Генрі)/ М. Рудик. Лексико-семантичні особливості вербалізації слоту "дія" акціонального фрейму у політичному дискурсі США з питань національної ідентичності/ Є. Четвертак.
Перейти к внешнему ресурсу https://www.cuspu.edu.ua/images/download-files/inmov/nz-137.pdf
Найти похожие