:
:
0:11:48
0:25:47
0:9:21
0:20:32
0:14:20
0:5:48
0:5:1
0:1:35
0:1:45
0:4:57
0:4:22
0:12:23
0:5:2
0:1:43
0:12:41
0:6:41
0:8:1
0:10:5
0:18:35

Інва.nеt №37

 • Автор
  Гол. редактор Щербан Р.М.
 • Озвучив(ла)
  Щербан Р., Усович І., Сисюк О., Войтович Н., Сорочук М., Бойко Г., Фостій С., Голуб І., Суховецька Л.
 • Тривалість
  03:00
 • Опис

  Війна, яка прийшла на нашу землю зруйнувала  життя  сотням  тисяч  людей, принесла смерть, горе, сльози. З окупованих територій  масово виїжджають люди, шукаючи прихистку  не лише в Україні, а й далеко за її межами. Покалічені долі, зранені душі, втрата майна, всього, що  збудоване впродовж життя, і, що  найбільш страшне, – рідних і близьких.  Війна, чорна і проклята, перекроїла всі плани українців, переоцінила цінності і пріоритети. Вона вплинула і на вибір тематики ювілейного числа бюлетеня «Інва.net».

  Ми розповідаємо вам, шановні читачі, історій людей з інвалідністю, поважного віку, внутрішньо переміщених осіб, які опинилися в біді – під ворожими обстрілами вибралися з прифронтових і окупованих територій та прибули на Рівненщину.  Про їхній внутрішній світ, відчуття пережитого, адаптацію в нових умовах на території, підконтрольній Україні. Усі біженці інакші, з різних міст: Харкова, Сєверодонецька, Лисичанська,  Первомайська, Нової Каховки, Лиману, Бучі, Коростеня, Маріуполя, Макарова, Ірпеня, Краматорська, Вугледару тощо, та біда на всіх одна – війна.  Тридцять  історій, записані  письменницями Лідією Рибенко, Любов’ю Пшеничною, Іванною Голуб і  журналістками Людмилою Босик і Юлією Іванюк, бібліотечними працівниками та студенткою  Анастасією Ломовою. Десять із них об’єднані в розділі «Історії внутрішньо переміщених осіб».

  У системі соцзахисту населення Рівненської області функціонує сім будинків-інтернатів, пансіонатів. У них  на цілодобове перебування розміщено 499  внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю із Київської, Донецької та Луганської областей. Про людей, які знайшли прихисток  в КЗ «Рівненський обласний центр комплексної реабілітації інвалідів» РОР, Рівненському центрі соціально-психологічної допомоги та Рівненській організації УТОГ, читайте в розділі «Державні та громадські організації»

  Станом на 3 жовтня 2022 р. на території області перебувало 63100 внутрішньо  перемішених осіб, частина з них  відвідувала бібліотеки різного рівня: сільські, міські, обласні. Про  непрості долі  користувачів  книгозбірень розповіли на сторінках видання бібліотечні працівники. Ці історії об’єднано в окрему рубрику «Внутрішньо переміщені особи в бібліотеках Рівненщини».

  Традиційною  є рубрика «Право». У ній інформація від наших партнерів: перерахунок пенсій з 1 липня та з 1 жовтня 2022 року; зміни трудових гарантій осіб з інвалідністю в умовах воєнного стану та  соціальний захист внутрішньо переміщених осіб  на Рівненщині.

  Як завжди, Служба зайнятості  поділилася з вами, шановні читачі, своїми досягненнями з працевлаштування  людей.

  У традиційному розділі «Творчість» опубліковано поезії Кичинського Анатолія   та Артюха Івана, які виїхали з окупованих територій, а також поезії письменниці Лідії Рибенко, поетичні твори Світлани Фостій.

  Про благодійну діяльність бібліотекарки Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки Ірини Давидчук  йдеться  в   статті  «Щастя – робити добро»  (рубрика «Доброчинність»). Тут також вміщено статтю Людмили Босик, журналістки з Володимирця «У нас має бути одна мета – зачистити українську землю від окупанта. Галичанин на Поліссі волонтерить».

  Для всіх, хто отримав  потрясіння  від  російсько-української війни, поради психолога вміщені в аналогічному розділі. У бюлетені також подано досвід роботи бібліотек Тернопільщини на допомогу людям з інвалідністю та особам поважного віку. У розділі «Книжкова полиця» – розповідь  В. Бусько «Книга, як спосіб боротьби» про чудову книгу «Діагноз» заслуженої журналістки України Людмили Мошняги.

  Я щиро вдячна авторам статей, усім, хто долучився до підготовки та випуску видання. Вітаю вас, шановні дописувачі та читачі з 20-річним ювілеєм «Інва.net»!

  Раїса ЩЕРБАН,
  головна редакторка